Kvasinky u mužů: Příznaky, léčba

S kvasinkovou infekcí se potýkají ženy i muži. Dokáže potrápit na nehtech, na kůži, v trávícím traktu a týká se také pohlavních orgánů. Každý muž by proto měl dbát na prevenci, aby se kvasinkám zcela vyhnul. Pokud však už vypozoruje jejich příznaky, s návštěvou lékaře se samozřejmě nevyplatí dlouho otálet.

Kvasinky u mužů se nejčastěji spojují s pohlavními orgány. Zde jsou rizikové především proto, že se vůbec neprojevují. Jakmile nimi ale trpí vaše partnerka, je velmi pravděpodobné, že se budou týkat i vás samotných. Navzdory absenci příznaků vám rozhodně doporučujeme se doma přeléčit. Postačí vám k tomu volně prodejná mastička z lékárny.

Příznaky kvasinek u mužů

Kvasinky na penisu

Právě pohlavní orgány jsou kvasinkou candida albicans nejčastěji napadány. Jestliže se na vás infekce přenese od vaší partnerky, může být onemocnění zcela bez příznaků. Často ale může pocházet také z vašeho trávící traktu. Závaznější postižení kvasinkami se projeví například otoky penisu, červenými skvrnami a kompletním zarudnutím, bílými puchýřky nebo loupající se kůži. V takové chvíli vám určitě doporučujeme omezit váš sexuální život a navštívit buď praktického lékaře nebo urologa.

Kvasinky ne nehtech a kůži

Jedná se o další velmi častou mykózu, která se týká i mužské části populace. Určitě i vy se potíte. Právě v místech, jako je podpaží, třísla nebo meziprstí, se mohou kvasinky objevit. O mužích se často traduje, že mají nedostatečné hygienické návyky – například že se každý den nemyjí nebo že nosí stále stejné spodní prádlo. Před vznikem těchto kvasinek vás však ochrání pouze dostatečná hygiena. Vyhnete se tak svědění, škrábání či loupání kůže i bolestivým vřídkům.

Kvasinky v trávícím traktu

I muži milují nezdravé jídlo, ze kterého kvasinky ve vašem organismu žijí. Nedostatek čerstvého ovoce a zeleniny, k obědu vepřo knedlo zelo, pivo a jako dezert buchta od babičky. Jestliže vás trápí střevní potíže, možná je na vině právě zmíněná mykóza. Prevenci a léčbu zde představuje protikvasinková dieta, která za pár týdnů vaše problémy vyřeší. Jestliže se ale kvasinek chcete zbavit dlouhodobě, doporučujeme vám začít se obecně stravovat o něco zdravěji.

Kde se můžete kvasinkami nakazit

Mnoho mužů si jistě pokládá otázku, kde se kvasinkami nakazili. Infekci můžete chytnout v sauně, v bazénu nebo u pedikérky. Při nedostatečné hygieně se mohou kvasinky na kůži rozmnožit i samovolně. Poslední možností je přenos mykózy od partnerky, případně i od jiného člena domácnosti (například pokud se jedná o plíseň na kůži, nehtech apod.).

Jak vyléčit kvasinky

U mužů je důležitý včasný zásah, a to i tehdy když jsou kvasinky zcela bez příznaků. Jestliže trpí vaginální mykózou vaše partnerka, určitě se přeléčete. Pokud tak neučiníte, budete stále v roli „přenašeče“ a je možné, že se vaše žena kvasinek jen tak nezbaví. Bolavá vyrážka navíc může vést až k odstranění předkožky. Na kvasinky nacházející se na kůži pomohou jen speciální masti, tinktury a případně také tablety.

Další články z rubriky

Štítky: , , ,

Tvůj komentář k článku

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *