Rýhy na nehtech – podélné či svislé

Na nehtech se často objevují svislé nebo vodorovné rýhy. Co znamenají? S jakým problémem bývají spojovány? Rýhy mohou být výrazné i téměř neviditelné. Podélné rýhy souvisejí s kouřením a zažívacími problémy, špatným prokrvováním nebo oslabenou imunitou. Rovněž mohou provázet lupénku.

Na nehtech se můžeme setkat také s příčnými rýhami, které mohou signalizovat nějaké dlouhotrvající onemocnění, škodliviny v organismu, infekci, nedostatek vitamínů nebo minerálů. Na nehtech se tedy může negativně projevit téměř cokoliv. Tyto příznaky nemoci však rozhodně nepovažujte za směrodatné. Rýhy na nehtech také nemusejí znamenat vůbec nic – mohou být dány tvarem nehtů a dědičností.

Problémy se zažíváním

Jestliže vás trápí nadýmání nebo jiné zažívací potíže a zároveň pozorujete rýhované nehty, zpozorněte, tyto dva problémy spolu mohou souviset. Zažívací potíže většinou vyřeší úprava jídelníčku. Pokud se budete soustředit na to, co jíte každý den, brzy odhalíte potraviny, které vám způsobují nevolnost. Může se jednat o produkty s cukrem a bílou moukou, o přemíru živočišných tuků, mléčné výrobky nebo výrobky s obsahem lepku. Zařaďte do svého denního režimu více čerstvé zeleniny, ovoce a celozrnné potraviny, jistě se to odrazí i v lepší kvalitě vašich nehtů.

Infekční nemoci a oslabená imunita

Především v podzimních a zimních měsících dokáže potrápit nachlazení. Venku snadno prochladnete a rýma či kašel se dostaví co nevidět. Jestliže se cítíte celkově unavení a navíc se vám z čistajasna objevily rýhy na nehtech, doporučujeme vám začít posilovat svou obranyschopnost. Sportujte, více odpočívejte a také vsaďte na vyváženou stravu. Rovněž můžete začít užívat vhodné doplňky stravy.

Nedostatek vitamínů a minerálů

Pokud pozorujete, že jsou vaše nehty celkově oslabené a trápí je tedy nejen nevzhledné rýhy, začněte užívat vhodné vitamíny a minerály. Poškozením nehtů se obvykle projevu nedostatek vitamínů B, D, vápníku, zinku nebo železa.

Biosil Plus – účinný doplněk pro vaše nehty

Z doplňků stravy doporučujeme například Biosil. Jedná se o unikátní komplex těchto látek, který zakoupíte v lékárnách. Při jakýchkoliv potížích si prohlédněte nehty na rukách i na nohách. Ruce neustále používáte a nehty na nich jsou tak mnohem více vystavovány nárazům, které se mohou podílet na jejich poškození. Nehet na ruce si snadno zlomíte, odřete i si lehce způsobíte záděru.

Pomůže detoxikace organismu

Některé typy rýh na nehtech pomůže vyřešit detoxikace organismu. Jestli je váš organismus zanesený poznáte také dle zašedlé pokožky, únavy nebo zažívacích potíží, které mohou signalizovat například kvasinkovou infekci. Opět je zde namístě úprava jídelníčku spolu s kompletní očistou těla.

Dědičnost a tvar nehtu

Tvar nehtu samozřejmě můžete i podědit. Někteří lidí mají dispozice k tomu, aby jim nehty zarůstaly. Jiné zase trápí od přírody nehty slabé. Tvar svých nehtů můžete ovlivnit pouze pilováním, případně chirurgickou úpravou nehtového lůžka. Jestliže vás bez příčiny trápí rýhované nehty, můžete své přírodní nehty oželet a místo nich si nechat udělat gelové nebo akrylové.

Další články z rubriky

Štítky: , , ,

Tvůj komentář k článku

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *